وایا اسپرت | هر آنچه برای ورزش و تندرستی لازم است
تعداد بازديد: 459 بار

بند تی آر ایکس

نــاشــر: وایا اســـپرتســازنده: تی آر ایکسدسته‌بندی: تناسب اندام/ تی آر ایکسکاربرد: 📉 تقویت تعادل و عضلات تثبیت کننده

تی آر ایکس

تی آر ایکس موثرترین ابزار تناسب اندام است که با توجه به طراحی منحصر به فردی که دارد کمک به تقویت و فرم‌دهی عضلات به همراه تعادل می‌کند. تمرین با این ابزار بر پایه وزن بدن می‌باشد یعنی از وزن خود شما نیرو می‌گیرد.

  • در فیتنس و بدن‌سازی رشته‌های ورزشی به صورت فانکشنال کاربرد دارد.

  • همراه با ابزارهایی مانند بوسوبال، جیم بال و کتل بل هم می‌توان استفاده کرد.چه مزایایی دارد؟

تمرینات تی آر ایکس باعث تقویت فاکتورهای آمادگی جسمانی، عضلات مرکزی بدن، سرثابت عضلات، عضلات تثبیت کننده و ایجاد انگیزه در ورزش می‌شود.


بند تی آر ایکس

تقویت فاکتورهای آمادگی جسمانی

تمرینات تی آر ایکس تعادل پویا را به چالش می‌کشد زیرا ورزشکار به‌دلیل معلق بودن روی این ابزار تمام تلاش خود را می‌کند که در وضعیت بی‌ثبات تمرینات خود را به صورت پایدار اجرا کند و راهی جز حفظ تعادل ندارد. ترکیب تمرینات تی آر ایکس با سایر مهارت‌های ورزشی (بدنسازی فانکشنال) تاثیرات فوق العاده‌ای در افزایش قدرت، استقامت عضلانی و هماهنگی عصب عضله دارد.
فورس تاکتیکال کیت

بهبود عضلات مرکزی بدن و عضلات تثبیت‌کننده

در بیشتر تمرینات تی آر ایکس عضلات قسمت میانی بدن (عضلات عمقی یا عضلات کور) برای حفظ ثبات در اجرا درگیر هستند و در بعضی تمرینات به عنوان عضلات اصلی به چالش کشیده می‌شوند. به‌دلیل وابسته بودن این ابزار به وزن بدن هنگام اجرای تمرینات تی آر ایکس که شرایط ناپایداری ایجاد می‌شود باعث خواهد شد عضلات تثبیت‌کننده که نقش مهمی در تعادل دارند به‌شدت درگیر شوند تا بدن در یک شرایط مطلوب قرار گیرد و حرکات به صورت ایده‌آل اجرا شود.


پرو سیستم

درگیر کردن بیشتر سر ثابت عضله در اجرا

تی آر ایکس از معدود ابزارهایی است که سر ثابت عضلات را نیز درگیر می‌کند و این در حالی است که حدوداً می‌توان گفت در تمامی ابزارهای آمادگی جسمانی فقط سر متحرک عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد و این یک وجه تمایز بین تی آر ایکس و سایر ابزارهای آمادگی جسمانی است.
Force kit tactical

ایجاد انگیزه در ورزش

تی آر ایکس در عین سادگی دارای طراحی هوشمندی است که نیاز‌های ورزشکار را با تنوع تمرینات از حالت یکنواختی خارج می‌کند و یک فعالیت ورزشی مفرح و نشاط آور را بوجود می‌آورد تا ورزشکار با انگیزه تمرینات خود را ادامه دهد.نوع کاربری آن چگونه است؟

از آنجایی که این ابزار دست و پا گیر نیست و به‌راحتی حمل می‌شود در هر زمان و هر مکان می‌توانید تمرین خود را انجام دهید. نوع کاربری این محصول به شرح ذیل می‌باشد:


trx pro system

باشگاهی

در باشگاه‌ها می‌توان این محصول را بر روی سازه‌های تی آر ایکس، کراس‌فیت، ایکسمانت، مانکی‌بار و بارفیکس نصب کرد و تمرینات را به صورت گروهی و انفرادی اجرا کرد.خانگی

با توجه به تغییرات سبک زندگی و مشکلاتی نظیر همه‌گیری کرونا و کمبود وقت، بسیاری از افراد فرصت اینکه به باشگاه‌ها یا سالن‌های ورزشی بروند را ندارند از این رو سعی می‌کنند تمرینات خود را در منزل انجام دهند. این محصول قابلیت نصب روی نرده، پشت در (توسط بالشتک پشت دری) و میله بارفیکس را در خانه دارد.

باشگاهی خانگی