وایا اسپرت | هر آنچه برای ورزش و تندرستی لازم است
تعداد بازديد: 1053 بار

مکمل های چربی سوز

نویسنده: مهرداد غفاریوب سایت: VAYASport.comدسته: معرفی و بررسی بهترین
ال کارنیتین

کارنیتین یا ال‌‌کارنیتین از اسیدهای آمینه لیزین و میتونین ساخته شده و موجب آزادسازی انرژی از سلول‌های چربی می‌گردد. این ماده موجب انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری می‌شود. ال‌کارنیتین در بافت عضلات و کبد ساخته می‌شود و در برخی مواد غذایی مانند گوشت قرمز، گوشت طیور، ماهی و برخی از فرآورده‌های لبنی وجود دارد. مقدار مصرف را از نیم تا یک گرم در یک روز شروع کنید و تا 3 گرم در روز می‌توانید افزایش دهید.


CLA

تحقیقات نشان داده است که این محصول در ساخت عضلات، کاهش چربی بدن و ایجاد محیط سلولی مناسب برای سلامتی موثر است. این ماده به طور طبیعی در غذاهایی همچون شیر، پنیر، گوشت گوساله و گوسفند و بسیاری از فرآورده‌های غذایی دیگر وجود دارد. مقدار مصرف این مکمل را از دو کپسول شروع کنید و تا 3 کپسول قابل افزایش است. سی ال ای کاهش چربی را به سه طریق انجام می‌دهد:

  • کاهش میزان چربی ذخیره شده بعد از غذا خوردن

  • افزایش تجزیه چربی در سلول‌های چربی (لیپولیز)

  • افزایش میزان متابولیسم چربی

ال کارنیتین


HCA

HCA نام اختصاری هیدروکسی سیتریک اسید می‌باشد. ماده تشکیل دهنده آن میوه گارسینی است (میوه کوچکی که در جنوب آسیا می‌روید) و تأثیر آن القاء حس سیری است. ایچ سی ای از عملکرد آنزیم سیترات لیسا (آنزیمی که کربوهیدرات‌ها را به چربی تبدیل می‌کند) جلوگیری می‌کند. دو بار در روز قبل از وعده غذایی مصرف کنید.

  • جلوگیری از تبدیل کربوهیدرات‌ها به چربی

  • کاهش اشتها از طریق تحریح ترشح لپتین

  • خلق و خوی بهتر و خواب راحت (از طریق تحریک ترشح سروتونین)


ترمو ایکس

این مکمل حاوی مواد گیاهی و محرک چربی سوزی نظیر: کافئین، تیروزین، حاوی HCA و تأمین کننده ال‌کارنیتین است. ترمو ایکس جزو مکمل‌های ترموژنیک (تولید دما) می‌باشد و مصرف آن موجب بالا رفتن دما می‌شود. مقدار مصرف را از دو کپسول شروع کنید و تا 3 کپسول نیز می‌توانید افزایش دهید.

نکته: خانم‌ها نباید در زمان عادت ماهیانه از مکمل‌های ترموژنیک استفاده کنند. زیرا گر گرفتی و میزان کلافگی را افزایش می‌‎دهد.


شیپر

شیپر فاقد کافئین و لاکتوز می‌باشد و بدون هیچ نوع محرک سیستم عصبی، یک اثر مهم چربی سوزی به شما می‌دهد و دارای ال‌کارنیتین، تیروزین، CLA، HCA و تعدادی از انواع ویتامین‌ها و مینرال‌ها است و به شما کمک می‌کند به وزن ایده آل خود برسید. شیپر هم برای کسانی که حساسیت به لاکتوز دارند طراحی شده است. مقدار مصرف این مکمل را از دو کپسول شروع کنید و تا 3 کپسول نیز می‌توانید افزایش دهید.

ترموژنیک


ترمو درین

ترمو درین جزو مکمل‌های ترموژنیک می‌باشد و ترکیباتی شامل چای سبز، ال‌کارنیتین، کافئین و کرومیوم دارد که با افزایش دمای بدن و متابولیسم به سوخت و ساز چربی‌ها کمک می‌کند. مقدار مصرف این مکمل را از دو کپسول شروع کنید و تا 3 کپسول قابل افزایش است..


لیپو 6

نام لیپو 6 از شش ماده متشکله که در آن وجود دارد گرفته شده است. سینیفرین، کافئین، بیوپرین، یوهیمبین، گوگال استرونس و افدرین. در تحقیقات اخیر روی یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده در این مکمل به نام افدرین مشخص شد که این ماده دارای عوارض جانبی می‌باشد و شرکت سازنده، آن را از محتویات مکمل‌های خود حذف نمود.

این مکمل یک محصول دو زمانه است که دارای یک ژل سفید است که دارای دانه‌های آبی می‌باشد. ژل سفید چربی سوز است و دانه‌های آبی کاهنده اشتها هستند. لیپو سیکس دارای عوارض جانبی است و مقدار مصرف از دو عدد در روز شروع شده و تا 4 عدد در روز افزایش می‌یابد. بیش از 4 کپسول در روز توصیه نمی‌شود.

کنسانتره ایزوله هیدرولیزه شده


ترمو اسپید

ترمو اسپید، یک نوع چربی سوز ترموژنیک است که علاوه بر بالا بردن متابولیسم بدن، با کاهش اشتها و همچنین جلوگیری در جذب چربی، کمک فراوانی به چربی سوزی و کاهش وزن می‌کند. علاوه بر چربی سوزی، تولید انرژی برای تمرین بهتر و با کیفیت تر از ویژگی‌های چربی سوز ترمو اسپید می‌باشد.

این محصول برای زنان باردار یا شیرده و افرادی که ناراحتی قلی دارند توصیه نمی‌شود و به علت وجود مقادیر کافئین بالا، باعث بروز بیش فعالی می‌شود. این مکمل با یک کپسول در روز شروع شده و بیش از دو کپسول در یک روز نبایستی مصرف شود.


مکمل چربی سوز مکمل ترموژنیک ال کارنیتین CLA HCA سی ال ای ایچ سی ای ترمو ایکس شیپر ترمو درین لیپو 6 لیپو سیکس ترمو اسپید